RTV, AGD w wersji ekonomicznej
8 stycznia 2020Początek wiosny to najlepszy czas na to, by na nowo myśleć o tym, by lepiej przygotować wystrój kuchni. Niektórzy zrobią tylko małe zmiany, inni decydują się na generalne remonty. Takie...
Większość rodziców bardzo dziwi się, jak szybko mija czas dorastania ich dzieci – w mgnieniu oka stają się świadomymi swoich potrzeb nastolatkami. Nowy etap w ich życiu wymaga zmian także jeśli chodzi o kwestie pokoju, w którym mieszkają. Nastolatkowie przywiązują dużą wagę do tworzenia własnego świata, którego symbolem często jest wystrój pokoju. Ulubiony sportowiec, zespół muzyczny, czy ulubiony kolor często stają się motywem przewodnim. Jak sprawnie przejść proces wystroju pokoju dla nastolatka?
Kliknij tutaj
aby zobaczyć
sklepu: Castorama
Każdy pokój nastolatka powinien spełniać trzy podstawowe funkcje: odpoczynku, relaksu (hobby) oraz nauki. Warto o tym pamiętać planując aranżację pokoju lub układ mebli. Ważne, by wykorzystać przestrzeń przy oknie np. na biurko – nauka przy naturalnym świetle będzie najbardziej efektywna, a łóżko warto ustawić w najdalszej odległości od drzwi. W zależności od rozmiaru pokoju i budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na remont możemy decydować się na różne rozwiązanie. Często jednak podział na strefy możemy ustalić stosując ciekawe rozwiązanie np. dywan do strefy relaksu, oddzielający biurko regał do wyznaczenia strefy do pracy. Przy odrobinie pomysłowości i zastosowaniu kilku trików nawet stosunkowo niski budżet nie powinien być przeszkodą!
Jednak prawdziwym kluczem do udanego remontu pokoju nastolatka jest włączenie go do rozmowy nad wystrojem. Nastolatkowie zazwyczaj mają swoje gusta, hobby i preferencje i warto, aby znalazły one swoje odzwierciedlenie w ich pokoju. Warto zapytać nastolatka, jaki styl preferuje i jakie meble potrzebuje w pokoju. Jeżeli ma swoje hobby, np. malarskie, czy sportowe – będzie potrzebna przestrzeń do tego w ramach pokoju nastolatka. Rozmowa na temat oczekiwań i preferencji dziecka jest podstawą zadowolenia z projektu remontu i potem efektu końcowego.